Περίπου 20 κυβικά σκουπίδια, συνέλεξαν από ακτές της ευρύτερης περιοχής Μηλίνας, εθελοντές της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων με αφορμή την δράση για την παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος.
Όπως αναφέρει ο εθελοντής κ. Στάθης Τσιμητρέας, μεταξύ των απορριμμάτων που ξέβρασε η θάλασσα σε ακτές από Μηλίνα προς Κότες (Βαρέλια, Αλατά, Μικρά κ.α.), ήταν και πολλά μέτρα πλαστικών αγωγών άρδευσης !!!
Αναφέρε ισχετικά με τον καθαρισμό η ΛΕΔ:
Στον καθαρισμό των ακτών και βυθού στη περιοχή της Μηλίνας συμμετείχε με εθελοντές και σκάφος η Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Μαγνησίας σε συνεργασία με δήμο Νοτιου Πηλίου και Λιμεναρχείο Δυστυχώς για άλλη μια φορά με τεράστια συγκομιδή.
Η θάλασσα μας επιστρέφει ότι πετάμε…..
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/06/347240889_6089683701140326_14216333557167341_n.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/06/348613779_6089685807806782_2266626783618978628_n-1024x768.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-09_14-39-23-985-1024x768.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/06/347008140_6089686377806725_8571215065329172090_n-1024x768.jpg)
Ακολουθήστε το myvolos.net στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
![Youtube](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/02/1384060.png)