Στη χρήση εφαρμογών Παραγωγικής Τεχνητής Νοημοσύνης όπως το ChatGPT για τη σύνταξη πτυχιακών εργασιών, προχώρησαν φοιτητές με καθηγητή να τους απευθύνεται, ζητώντας προσθήκες στις εργασίες…
Σε ανάρτησή του, ο Καθηγητής στο Τμήμα ΔΕΤ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Διομήδης Σπινέλλης, αναφέρει:
Λαμβάνω τώρα τις πρώτες φοιτητικές πτυχιακές εργασίες που βασίζονται σε μεγάλο μέρος σε κείμενα του #ChatGPT. Καθότι η πολιτική του @AUEB είναι, καταλαβαίνω, υπό διαμόρφωση, να το κείμενο που ετοίμασα και στέλνω εγώ. Σχόλια ευπρόσδεκτα!
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/07/Fz8fqC2WIAErh8n.png)
Ακολουθήστε το myvolos.net στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
![Youtube](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/02/1384060.png)