Στην ανέλκυση δύο αυτοκινήτων από την θαλάσσια περιοχή της Αγριάς, προχώρησε ο Οργανισμός Λιμένος Βόλου, έξι μήνες μετά τις καταστροφικές πλημμύρες σε Βόλο και Μαγνησία.
Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΟΛΒ ΑΕ : Την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024, ο ΟΛΒ προχώρησε (μέσω εργολαβίας που χρηματοδότησε ο ίδιος) στην ανέλκυση δύο οχημάτων (αυτοκινήτων) από τη θαλάσσια περιοχή των «Προσφυγικών» Αγριάς – θαλάσσια περιοχή ευθύνης του – με τη συναίνεση βεβαίως των ιδιοκτητών τους. Τα οχήματα ανελκύστηκαν από το θαλάσσιο χώρο και μεταφέρθηκαν σε αντίστοιχη πιστοποιημένη επιχείρηση ανακύκλωσης (τέλους κύκλου ζωής οχημάτων).
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2024/03/aftokinito.jpg)
Ακολουθήστε το myvolos.net στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
![Youtube](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/02/1384060.png)