Στον βαθμό του Αστυνομικού Διευθυντή (ισόβαθμος Συνταγματάρχη ΕΣ), προήχθησαν 133 Αστυνομικοί Υποδιευθυντές της Ελληνικής Αστυνομίας.
Αναφορικά με τη Μαγνησία, προήχθησαν στον βαθμό του ΑΔ οι κ.κ. Θαν. Κουλούρης, ο οποίος υπηρετεί στο Επιτελείο της Διεύθυνσης Αστυνομίας Μαγνησίας ως Β’ Αναπληρωτής Διευθυντής και ο κ. Διαμαντής Καρβέλης, ο οποίος προΐσταται της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Βόλου.
Τέλος, έγινε γνωστό, πως οι προαχθέντες παραμένουν στις θέσεις τους και διατηρείται αμετάβλητη η σύνθεση στο Επιτελείο της Διεύθυνσης Αστυνομίας Μαγνησίας (Ντιζές, Ζήνδρου, Κουλούρης) και στην Υποδιεύθυνση Ασφάλειας με επικεφαλής και πάλι τον κ. Δ. Καρβέλη.
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2024/01/KOYLOYRIS.png)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2024/01/karvelis-1.jpg)
Ακολουθήστε το myvolos.net στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
![Youtube](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/02/1384060.png)