Στον βαθμό του Υποστρατήγου προήχθη από το Ανώτατο Συμβούλιο Κρίσεων της Ελληνικής Αστυνομίας ο Ταξίαρχος Θωμάς Καρανάσιος διατηρώντας την θέση του ως Γενικός Περιφερειακός Αστυνομικός Διευθυντής Θεσσαλίας.
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2024/01/karaiskos.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2024/01/ALEXAKIS-1024x768.jpg)
Οι Ταξίαρχοι Μιλτ. Αλεξάκης και Βασ. Καραΐσκος, με θητεία παλαιότερα σε υπηρεσίες της Μαγνησίας, προάγονται στον βαθμό του Υποστρατήγου εκτός οργανικών θέσεων και θα αποστρατευθούν ύστερα από τριάντα (30) ημέρες.
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2024/01/84565987_1410389105807089_2670416132699062272_n.jpg)
Αναλυτικά οι κρίσεις Ταξιάρχων και οι τοποθετήσεις Υποστράτηγων
Οι κρίσεις θα συνεχιστούν με την κρίση των Αστυνομικών Διευθυντών.
Ακολουθήστε το myvolos.net στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
![Youtube](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/02/1384060.png)