Μεγάλες ποσότητες σκουπιδιών, ακόμη και σε εκτάσεις δίπλα σε επιχειρήσεις εστίασης, τουρισμού κ.α., συγκεντρώθηκαν και απομακρύνθηκαν από το παραλιακό μέτωπο Άναυρος μέχρι Αγιο Κωνσταντίνο Βόλου.
Αναφέρει σχετικά η Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων:
ΚΑΘΑΡΙΣΜΌ του παραλιακού μετώπου από Αγ Κωνσταντίνο μέχρι Αναυρο κάναμε εθελοντές καί εθελοντριες της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων και του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Περιβαλοντικη δράση δυστυχώς με μεγάλες ποσότητες σκουπιδιών . Συγχαρητήρια σε όλους που συμμετείχαν και παρά τον βροχερό καιρό.
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-3.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-7.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-10.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-6.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-1.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-5.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-8.jpg)
![](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/05/KATHARISMOS_ANAVROS-9.jpg)
Ακολουθήστε το myvolos.net στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.
![Youtube](https://myvolos.net/wp-content/uploads/2023/02/1384060.png)