Μπαρτσελόνα-Μπενφίκα 0-0: Άσφαιρη και τυχερή, αλλά ακόμα ζωντανή

Πρίν από 7 ημέρες

Πάτα για να ακούσεις το άρθρο Πάτα για να ακούσεις το άρθρο

Στο Μόναχο κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου, στο τελευταίο ματς του 5ου ομίλου του Champions League, θα ψάξει νίκη-πρόκριση η Μπαρτσελόνα μετά την αδυναμία να επιβληθεί της Μπενφίκα στο "Καμπ Νόου", με το ματς να τελειώνει στο 0-0.

H Μπενφίκα πέτυχε γκολ στο 35′ με ωραίο σουτ του Οταμέντι, όμως το τέρμα του Αργεντινού ακυρώθηκε καθώς ο βοηθός του Καράσεφ θεώρησε πως η μπάλα στο κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκριμάλντο είχε βγει άουτ στον αέρα!

H σημαντικότερη ευκαιρία της Μπαρτσελόνα στο πρώτο ημίχρονο ήρθε στο 42′ με το σουτ του Ντεμίρ να σταματάει στο δοκάρι του Βλαχοδήμου και το πρώτο 45λεπτο να τελειώνει χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 66ο λεπτό ο Βλαχοδήμος πραγματοποίησε σπουδαία επέμβαση σε κεφαλιά του Ντε Γιονγκ κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Οι Καταλανοί βρήκαν γκολ στο 83′ με ωραίο τελείωμα του Αραούχο, γκολ που όμως δεν μέτρησε διότι ήταν σε θέση off side, ενώ και στο 91′ ο Πικέ έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπενφίκα εκδήλωσε τρομερή αντεπίθεση με τον Σεφέροβιτς να βγαίνει απέναντι από τον Τερ Στέγκεν, όμως το πλασέ σε κενή εστία κατέληξε άουτ χάνοντας σπουδαία ευκαιρία για το 0-1.

Πηγή: novasports.gr

Σοκ στη Γαλλία: Αγριος ξυλοδαρμός της Ολυμπιονίκη του τζούντο, Margaux Pinot από τον σύντροφο και προπονητή της 2021-12-1 08:13:56 PM
Σοκ στη Γαλλία: Αγριος ξυλοδαρμός της Ολυμπιονίκη του τζούντο, Margaux Pinot από τον σύντροφο και προπονητή της Σοκάρει η εικόνα της Γαλλίδας Ολυμπιονίκη του τζούντο και δύο φορές πρωταθλήτρια Ευρώπης, Margaux Pinot, η οποία έπεσε...
Στον αέρα το ντέρμπι ΑΕΚ - Παναθηναϊκός λόγω... Πάπα και Γρηγορόπουλου - Αναβολή ζητάει η αστυνομία 2021-12-1 12:35:29 PM
Στον αέρα το ντέρμπι ΑΕΚ - Παναθηναϊκός λόγω... Πάπα και Γρηγορόπουλου - Αναβολή ζητάει η αστυνομία Η αστυνομία ζήτησε να αναβληθεί τόσο το ντέρμπι ΑΕΚ-Παναθηναϊκός όσο και το Ιωνικός-ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής...