Πρίν από 9 ημέρες

Εφυγε από τη ζωή ο Βασίλης Σεβαστής, επί σειρά ετών πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ.
Την τελευταία του πνοή άφησε σήμερα ο επί σειρά ετών πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ και πρόσφατα εκλεγείς ως εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας στην ΕΟΕ, Βασίλης Σεβαστής. Ο εκλιπών νοσηλευόταν τις τελευταίες ημέρες στο νοσοκομείο «χτυπημένος» από τον κορωνοϊό.
Ο επί χρόνια ηγέτης του ΣΕΓΑΣ νοσηλευόταν τις τελευταίες εβδομάδες στη ΜΕΘ του νοσοκομείου «Σωτηρία», αλλά, δυστυχώς, έχασε τη μάχη για τη ζωή.
Ποιος ήταν ο Βασίλης Σεβαστής Ο Βασίλης Σεβαστής πέρασε τη ζωή του μέσα στα ταρτάν και τους στίβους. Υπήρξε από τους κορυφαίους αθλητές των δεκαετιών ’60 και ’70. Κατέκτησε το 1971 στο δέκαθλο το χρυσό μετάλλιο στους Μεσογειακούς Αγώνες που έγιναν στη Σμύρνη και έναν χρόνο αργότερα πρόσθεσε ακόμα μια μεγάλη επιτυχία στην καριέρα του, καθώς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο δέκαθλο στους Βαλκανικούς Αγώνες. Οι Βαλκανικοί Αγώνες εκείνη την εποχή ήταν υψηλού επιπέδου διοργάνωση, με τη συμμετοχή κορυφαίων αθλητών.

Πηγή άρθρου: Πέθανε ο Βασίλης Σεβαστής από κορωνοϊό -Επί σειρά ετών πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στους τίτλους -Ηταν ξανά φόβητρο, κέρδισε 4-0 την Μπιλμπάο και κατέκτησε το Κύπελλο Ισπανίας [βίντεο] 2021-4-18 11:47:44 AM
Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στους τίτλους -Ηταν ξανά φόβητρο, κέρδισε 4-0 την Μπιλμπάο και κατέκτησε το Κύπελλο Ισπανίας [βίντεο] Η επέστρεψε στους τίτλους και κατέκτησε το Κύπελλο Ισπανίας.Απόλυτη κυρίαρχος απ’ το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, η Μπαρτσελόνα θριάμβευσε στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας...
Μπάγερν Μονάχου: Αποχωρεί οριστικά το καλοκαίρι ο Χάνσι Φλικ 2021-4-18 11:47:37 AM
Μπάγερν Μονάχου: Αποχωρεί οριστικά το καλοκαίρι ο Χάνσι Φλικ Την απόφασή του να αποχωρήσει από τον πάγκο της , στο τέλος της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου, ανακοίνωσε ο Χάνσι Φλικ, στις δηλώσεις του αμέσως μετά...